صفحه اصلي

تعداد بازديد:

2283

امتياز:

0

محبوبيت:

امتياز داده نشده! چاپ اين مطلب اظهار نظر امتيازدهي به اين مطلب ارسال به دوستان
 تاريخ مطلب : چهارشنبه28/05/88

افزودن 6رشته جديد به رشته هاي تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بناب


6رشته جديد به رشته هاي تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بناب افزوده شد

رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد بناب گفت: به دنبال پيگيري هاي مستمر اين واحد دانشگاهي و با حمايت هاي نماينده مردم بناب در مجلس، مجوز نهايي راه اندازي شش رشته جديد از وزارت علوم تحقيقات و فن آوري را اخذ کرديم.

به گزارش آنا، دکتر فرهاد ايراني اين رشته ها را کارداني مربيگري تربيت بدني، کارشناسي زيست شناسي با گرايش بيوشمي، کارشناسي مهندسي برق با گرايش مخابرات، کارشناسي مديريت آموزشي، کارشناسي جغرافيا و برنامه ريزي شهري و کارشناسي پرستاري اعلام کرد و گفت: با افزوده شدن اين رشته هاي جديد، تعداد کل رشته هاي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بناب از 55 رشته به 61 رشته در مقاطع کارداني، کارشناسي و کارشناسي ارشد رسيد.

وي با بيان اينکه هم اکنون 10 رشته جديد ديگر نيز در مراحل نهايي تصويب در وزارت علوم قرار دارد گفت: به غير از اين رشته ها، 9 رشته پيشنهادي ديگر نيز در واحد بناب تکميل پرونده شده و با توجه به پتانسيل ها و ظرفيت هاي موجود براي داير کردن آنها قصد داريم به زودي آنها را به سازمان مرکزي دانشگاه ارايه کنيم.

دکتر ايراني ايجاد رشته هاي فني و کاربردي و کارشناسي ارشد را يکي از اولويت هاي آموزشي واحد بناب عنوان کرد و گفت: در راستاي سياست تلاش براي ارتقاي درجه سازماني اين واحد دانشگاهي از بسيار بزرگ به جامع، سعي داريم با افزايش رشته و تعداد دانشجويان، منابع مالي دانشگاه را نيز براي توسعه کمي و کيفي افزايش دهيم.

وي تعداد فعلي دانشجويان واحد بناب را 10 هزار و 200 نفر اعلام کرد و گفت: از اين ميزان شش هزار و 800 نفر مرد و بقيه را زنان تشکيل مي دهند و پيش بيني مي شود در صورت جذب دانشجو براي اين شش رشته جديد، تعداد دانشجويان در مهرماه آينده به بيش از 11 هزار و 500 نفر برسد.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد بناب در ادامه اين نشست خبري درخصوص فعاليت هاي عمراني واد بناب نيز گفت: ساختمان جديد آموزشي به عنوان بزرگترين پروژه در دست احداث اين واحد دانشگاهي که در زميني به مساحت هفت هزار مترمربع واقع شده است، از هفته آينده عمليات آن شروع خواهد شد و براي اين ساختمان بزرگ که در چهار طبقه شامل دو دانشکده تحصيلات تکميلي و علوم پزشکي احداث مي شود جمعا 36 ميليارد ريال اعتبار هزينه خواهد شد.

به گفته وي مسجد بزرگ در حال احداث فاطميه با دو هزار و 200 متر مساحت يکي ديگر از پروژه هاي عمراني واحد بناب است که در بين دانشگاه هاي شمالغرب کشور زيباترين و مدرنترين مسجد بوده و هم اکنون 70 درصد پيشرفت دارد و پيش بيني مي شود در دهه فجر امسال به بهره برداري برسد.

دکتر فرهاد ايراني پارکينگ ساختمان اداري با وسعت دو هزار مترمربع و هزينه 800 ميليون ريال، کانال کشي زيرزميني، محوطه سازي، خيابان کشي و سردرب دانشگاه را از جمله ساير فعاليت هاي انجام شده در طول 10 ماه گذشته نام برد و تصريح کرد: هتل و مهمانسراي واحد بناب با مساحت چهار هزار و 500 مترمربع يکي ديگر از پروژه هاي بزرگ عمراني واحد بناب است که در آينده نزديک شروع خواهد شد.