صفحه اصلي

تعداد بازديد:

368

امتياز:

0

محبوبيت:

امتياز داده نشده! چاپ اين مطلب اظهار نظر امتيازدهي به اين مطلب ارسال به دوستان
 تاريخ مطلب : سه شنبه19/08/88

ايجاد باشگاه دانشجويان نخبه و دفتر مشاوره دانشجويان شاهد و ايثارگر در دانشگاه‌ها


مديرکل دانشجويان شاهد وزارت علوم:
باشگاه دانشجويان نخبه و دفتر مشاوره دانشجويان شاهد و ايثارگر در دانشگاه‌ها ايجاد مي‌شود

مدير کل امور دانشجويان شاهد و ايثارگر وزارت علوم از تشكيل دفتر مشاوره دانشجويان شاهد و ايثارگر در دانشگاه‌ها خبر داد.

به گزارش سرويس صنفي فرهنگي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، دكتر حسينعلي عليخاني در جمع دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاه بجنورد با بيان اينكه دفتر مشاوره خاص دانشجويان شاهد و ايثارگر در دانشگاه‌ها ايجاد مي‌شود گفت: در چارت جديد سازماني اداره کل امور دانشجويان شاهد و ايثارگر وزارت علوم دفتري با عنوان دفتر مشاوره خاص دانشجويان شاهد و ايثارگر پيش‌بيني شده که بخشي از امکانات و روانپزشک براي دفاتر مشاوره خاص دانشجويان شاهد و ايثارگر توسط بنياد شهيد تأمين مي­شود.

وي افزود: دانشگاه‌ها مي‌توانند در جهت تأسيس دفتر مشاوره دانشجويي براي اين دانشجويان اقدام کنند.

وي از تفاهم‌نامه سه جانبه ميان وزارت علوم، جهاد دانشگاهي و بنياد شهيد خبر داد و گفت: اين تفاهم‌نامه در حال انعقاد است که بر اساس آن دانشجويان شاهد و ايثارگر مي‌توانند براي تقويت بنيه علمي خود در کلاس‌هاي جهاد دانشگاهي حاضر شوند.

وي با يادآوري تدوين طرح ايجاد باشگاه دانشجويان نخبه در جمع دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاه بجنورد گفت: بر اساس طرح اين باشگاه، دانشجويان شاهد و ايثارگر مي توانند به جاي استادان مشاور از دانشجويان نخبه شاهد و ايثارگر براي کلاس‌هاي فوق‌العاده مورد درخواست خود بهره‌مند مي‌شوند.

مدير کل امور دانشجويان شاهد و ايثارگر وزارت علوم افزود: براي اين دانشجويان نخبه که در زمينه علمي به ساير دانشجويان شاهد و ايثارگر کمک مي‌کنند حق‌الزحمه‌اي نيز در نظر گرفته مي‌شود که بنياد شهيد بخشي از هزينه‌هاي آن را پرداخت مي‌کند.

وي همچنين خاطرنشان کرد: طرح ايجاد باشگاه دانشجويان نخبه در آستانه تصويب است و در صورت تصويب براي اجراي آزمايشي به دانشگاه‌ها ابلاغ مي‌شود.