صفحه اصلي

تعداد بازديد:

875

امتياز:

0

محبوبيت:

امتياز داده نشده! چاپ اين مطلب اظهار نظر امتيازدهي به اين مطلب ارسال به دوستان
 تاريخ مطلب : شنبه01/11/90

پذيرش دانشجوي ارشد مجازي در دانشگاه امام رضا (ع)


پذيرش دانشجوي مجازي در دانشگاه امام رضا (ع)/ اعلام ميزان شهريه

دانشگاه بين المللي امام رضا (ع) در مشهد مقدس در مرکز آموزش هاي الکترونيکي دانشجوي مقطع کارشناسي ارشد مي پذيرد.
به گزارش خبرنگار مهر، اين دانشگاه به استناد مجوز شوراي گسترش وزارت علوم، شرايط و شيوه ثبت نام و شرکت در آزمون ورودي و نيز کليات نحوه تحصيل در دوره هاي آموزش الکترونيکي براي پذيرش دانشجو در مقاطع کارشناسي ارشد، در نيمسال دوم سال تحصيلي 91 - 90 را اعلام کرد.
داوطلبان اين دوره ها بايد علاوه بر دارا بودن شرايط عمومي شرکت در آزمون و مجاز بودن به تحصيل، نبايد از نظر ادامه تحصيل به لحاظ نظام وظيفه منع داشته باشند. داشتن مدرک کارشناسي معتبر از يکي از دانشگاه هاي داخل يا خارج از کشور مورد تاييد وزارت علوم، فراغت از تحصيل در مقطع کارشناسي حداکثر تا 30 بهمن 90 و دارا بودن سه سال سابقه اشتغال از ديگر شرايط شرکت در اين دوره است.
داوطلبان مي توانند از اول تا بيست و پنجم بهمن ماه سال 90 از طريق پايگاه اينترنتي دانشگاه به آدرسwww.imamreza.ac.ir در اين دوره ثبت نام کنند. آزمون ورودي، روز جمعه 12 اسفند 90 با نظارت و هماهنگي سازمان سنجش آموزش کشور در محل دانشگاه امام رضا (ع) برگزار مي شود و اسامي نهايي پذيرفته شدگان، از طريق سازمان سنجش اعلام خواهد شد.
رشته هاي مورد پذيرش، ظرفيت و شهريه

گروه                         نام رشته هزينه تحصيل کل دوره              ظرفيت

معماري کامپيوتر                  8 ميليون تومان                                65 نفر

هنر - طراحي شهري            7 ميليون تومان                               65 نفر

برنامه ريزي شهري               7 ميليون تومان                              65 نفر   

مجموعه مهندسي کامپيوتر -  هوش مصنوعي                                8 ميليون تومان      65 نفر

مجموعه زبانشناسي-  آموزش زبان فارسي به غيرفارسي زبانان          6 ميليون تومان       65 نفر               

تحصيل در دوره هاي آموزش الکترونيکي مقطع کارشناسي ارشد دانشگاه، طبق مقررات دوره هاي کارشناسي ارشد، مصوب وزارت علوم و ضوابط تحصيلات تکميلي دانشگاه امام رضا (ع) و به شيوه آموزش محور خواهد بود.
کلاسهاي دوره هاي آموزش الکترونيکي عمدتاً به صورت الکترونيکي تحت وب برگزار مي شود و مرجع تشخيص و اعلام الزامي يا اختياري بودن شرکت در کلاسهاي هر درس (اعم از کلاسهاي الکترونيکي و حضوري) استاد خواهد بود. امتحانات ميان ترم و پايان ترم کليه دروس در هر نيمسال به صورت حضوري برگزار مي شود و امکان استفاده از خوابگاه، تغذيه و سرويس هاي رفت و آمد براي دانشجويان دوره هاي آموزش الکترونيکي به هيچ وجه وجود ندارد.
شهريه دانشجويان دوره هاي آموزش الکترونيکي مجموعه مهندسي کامپيوتر، هنر و زبان شناسي در کل دوره تحصيل به ترتيب 8 و 7 و 6 ميليون تومان خواهد بود. چنانچه مدرک کارشناسي با رشته انتخابي منطبق نباشد دانشجو موظف به گذراندن حداکثر تا 12 واحد دروس کمبود يا پيشنياز است و دانشجو ملزم است علاوه بر شهريه مصوب بابت هر واحد درسي 000/20 تومان پرداخت کند.
کليه فارغ التحصيلان دوره هاي کارشناسي مورد تأييد وزارت علوم، بدون توجه به نوع مدرک تحصيلي مي توانند در آزمون ورودي دوره­هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته (الکترونيکي) ثبت نام و شرکت کند. در مجموعه زبان­شناسي طلاب حوزه علميه که سطح 2 را با تأييد حوزه علميه قم و يا مشهد گذرانده باشند حق شرکت در آزمون را خواهند داشت.