صفحه اصلي

تعداد بازديد:

498

امتياز:

0

محبوبيت:

امتياز داده نشده! چاپ اين مطلب اظهار نظر امتيازدهي به اين مطلب ارسال به دوستان
 تاريخ مطلب : يکشنبه26/09/91

آخرين ليست رتبه‌بندي دانشگاه‌هاي جهان و وضعيت دانشگاه‌هاي آسيا و ايران


آخرين ليست رتبه‌بندي دانشگاه‌هاي جهان/وضعيت دانشگاه‌هاي آسيا و ايران

» سرويس: دانشگاه و حوزه - صنفي، دانشجويي

رده بندي 400 دانشگاه برتر دنيا در سال تحصيلي 2013-2012 توسط موسسه تامسون رويترز منتشر شد.

به گزارش سرويس دانشگاهي خبرگزاري ايسنا، در اين رده‌بندي که در پايگاه تايمز هاير اجوکيشن(Times Higher Education) منتشر شد، موسسه فن‌آوري کاليفرنيا از ايالات متحده آمريکا در رتبه نخست قرار گرفت که به دنبال آن دانشگاه‌هاي استنفورد از آمريکا و دانشگاه آکسفورد انگليس در رتبه‌هاي دوم و سوم قرار دارند.

رده‌بندي اعلامي از سوي موسسه تامسون‌رويترز يکي از معتبرترين رده‌بندي‌هاي دانشگاهي در دنيا مي‌باشد که در آن فاکتورهايي نظير رسالت تدريسي، تحقيقات، انتقال علم و دانش و وجهه بين‌المللي لحاظ شده است.

در رده‌بندي برترين دانشگاه‌هاي دنيا 13 شاخص سنجيده شده و معيارهايي جهت ارائه يک مقايسه جامع و همطراز که مورد وثوق دانشجويان، استادان، مديران دانشگاه‌ها، دولتها و صنايع باشد تا حد امکان در اختيار قرار گرفته است.

بنا به گزارش پايگاه اينترنتي تايمز‌هايراجوکشين ورلد يونيورسيتي، در اين رتبه‌بندي دانشگاه صنعتي شريف از کشور ايران در رتبه بين 350-300 اين رده‌بندي قرار دارد. در اين رده‌بندي همچنين 57 دانشگاه از قاره آسيا حضور دارند که دانشگاه توکيو ژاپن با رتبه 27 در دنيا در رده نخست دانشگاه‌هاي آسيايي قرار گرفته است.

پس از دانشگاه توکيو، دانشگاه ملي سنگاپور حائز رتبه 29 جهان و رتبه دوم آسيا است. دو دانشگاه هنگ‌کنگ و دانشگاه پکن چين نيز به ترتيب در رتبه‌هاي 35 و 36 جهان و سوم و چهارم آسيا قرار گرفته‌اند.